Společnost Siemens-Gamesa oznámila, že v Austrálii vybuduje pilotní projekt velkého větrného parku s instalovaným výkonem 194 MW, který bude obsahovat bateriové úložiště. Výkon bateriového úložiště bude 20 MW, kapacita 34 MWh.

Firma ve své tiskové zprávě uvedla, že obdržela kontrakt na vybudování větrného komplexu umístěného ve státě Victoria, který se bude sestávat z 56 turbín SG 3.4-132 a bateriového úložiště o jmenovitém výkonu 20 MW a kapacitě 34 MWh. Jak název napovídá, použitý typ turbín má průměr 132 m, jmenovitý výkon 3,465 MW a může být instalován na stožáry o výšce 84-165 m. Jedná se tak o podobný projekt, jaký chystá BP a Tesla. Tento projekt však bude mít značně větší rozsah.

Podle EPC smlouvy s nezávislým výrobcem energie, společností Neoen, Siemens Gamesa postaví celý park a poté se bude starat 25 let o jeho provoz. Termín vybudování tohoto parku, který má pracovní název Bulgana Green Energy Hub a který se nachází nedaleko města Stawell, je předběžně stanoven na srpen příštího roku.

Odběr elektřiny zajištěn pomocí dvou dlouhodobých PPA

Projekt již má zajištěný odběr elektřiny pomocí smlouvy o nákupu elektřiny (PPA). První je podepsána na 15 let a zavazuje k dodávce elektřiny pro stát Victorie, na jehož území se elektrárna bude nacházet. Druhá smlouva, která byla uzavřena na 10 let, zajistí elektřinu pro společnost Nectar Farms, jež s pomocí LED technologie bude pěstovat rajčata ve sklenících.

Při snížené výrobě elektřiny z větru bude akumulovaná energie dodávána firmě Nectar Farms za cenu nižší než bude spotová cena. Podle výpočtů bude 97 % spotřeby Nectar Farms pokryto výrobou z budovaného větrného parku a baterie. Celkově se má jednat o 15 % energie, kterou park vyprodukuje, zbytek vyrobené elektřiny bude dodáván do místní distribuční soustavy.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *