Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ potvrdila ve funkci předsedy představenstva na další čtyři roky Daniela Beneše. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Beneš společnost vede od roku 2011. Členem představenstva firmy je již od konce roku 2005. Současný mandát měl podle mluvčího Benešovi skončit na konci příštího roku.

„Rozhodnutí o prodloužení mandátu předsedy představenstva je signálem, jenž potvrzuje směřování skupiny ČEZ v období, které je pro další vývoj energetického sektoru v Evropě kritické,“ uvedl dnes předseda dozorčí rady ČEZ Václav Pačes.

Podotkl, že ČEZ nyní stojí před zásadními strategickými kroky, kterými bude muset na změny v energetice reagovat. Majoritním akcionářem ČEZ je stát, který drží přes ministerstvo financí zhruba 70 procent akcií firmy.

Šestačtyřicetiletý Beneš vystudoval Strojní fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě a Brno Business School Nottingham Trent University. V letech 1993 až 1997 pracoval jako vedoucí odbytu ve společnosti Bohemiacoal a poté řídil firmu Hedviga Group.

Mezi roky 2000 a 2004 byl šéfem závodu ostravské společnosti Tchas. Do ČEZ přišel v roce 2004 na místo ředitele úseku nákupu. V současnosti působí i jako viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

ČEZ je největší česká energetická firma. Za tři čtvrtletí letošního roku společnosti meziročně klesl čistý zisk i tržby. Čistý zisk klesl o 11 procent na 14,7 miliardy korun, tržby o pět procent na 145,1 miliardy korun. Sedmdesát procent akcií vlastní stát.

rdo rot

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *