Většinu dodávek elektřiny, které v pondělí přerušily silný vítr a sněžení, se přes noc podařilo obnovit. Ještě hodinu před půlnocí společnost ČEZ Distribuce evidovala 3000 odběratelů bez elektřiny a 12 poruch na vedení vysokého napětí, ráno už proud nešel jen v desítkách míst hlavně na Svitavsku v Pardubickém kraji. Dodávky by tam měly být obnoveny během dopoledne. Rozmary počasí podle prvotních odhadů způsobily škody na distribučním zařízení do tří milionů korun, informovala dnes ČTK mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

„Aktuálně ČEZ Distribuce k šesté hodině ráno eviduje již jen tři poruchy na vedení vysokého napětí a bez elektřiny jsou jen desítky odběratelů především na Svitavsku. Předpoklad obnovení dodávky je během dopoledne. Zároveň pracujeme na odstranění poruch na vedení nízkého napětí v postižených lokalitách, jedná se však jen o jednotlivé poruchy napříč naším distribučním územím,“ uvedla mluvčí.

V Česku se v pondělí ocitlo bez elektřiny až 16.000 domácností. V hůře přístupných místech museli energetici využívat sněžnice i čtyřkolky s pásy.

Nejhorší situace byla v horských oblastech Čech, hlavně na Liberecku, bez elektřiny byly i lidé na Karlovarsku či Královéhradecku. Těžký sníh a vítr tam lámal stromy, které padaly na elektrické sloupy a dráty.

Další distributor E.ON, který zásobuje zákazníky především z jižních Čech, Vysočiny a jižní Moravy, dodávky obnovil v pondělí.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *