Německý energetický gigant E.ON prodal 19. února 2015 svůj solární business italskému soukromému investičnímu fondu F2i SGR. Cena, za kterou F2i SGR elektrárny koupil, nebyla na základě dohody mezi oběma stranami zveřejněna. Jde již o druhý prodej výrobního portfolia v Itálii od počátku roku, ke kterému se E.ON odhodlal. V lednu prodal své uhelné a plynové elektrárny české společnosti Energetický a průmyslový holding (EPH).

Sedm solárních elektráren o celkovém instalovaném výkonu 49 MW, kterých se tímto prodejem E.ON zbavil, se nachází převážně na Sardinii. Tato lokalita zajišťuje velmi dobré sluneční podmínky, se kterými je spojena stabilní výroba elektřiny a tím stabilní cash flow z dlouhodobého hlediska.

„F2i má působivé výsledky v oblasti solární energetiky v Itálii a je oddáno jejímu rozvoji do budoucna.“ dodal k prodeji E.ON. Vychází tak ze skutečnosti, že F2i je aktivní v této oblasti již od roku 2009, kdy založilo Holding Fotovoltaica, v současnosti jednoho z lídrů na italském trhu, který disponuje celkovým instalovaným výkonem 89 MW.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *