Míst bez dodávky elektřiny kvůli rozmarům počasí dopoledne v Česku ubylo, stále jsou jich ale tisíce. Vyplývá to z vyjádření distributorů. Mluvčí ČEZ Soňa Holingerová před polednem řekla ČTK, že firma aktuálně eviduje 5500 domácností bez proudu. V noci na dnešek počet odběrných míst bez elektřiny vzrostl ze 3000 na 15000, důvodem byl hlavně silný vítr. Desítky odběrných míst bez proudu stále zaznamenává i E.ON.

„V případě, že se počasí nějakým rapidním způsobem nezmění a nezhorší, tak předpokládáme, že se nám poruchy během dnešního dne podaří opravit,“ uvedla Holingerová.

Poruchy na vedení vysokého napětí podle ní ČEZ v menší míře eviduje prakticky na celém svém území, tj. v Libereckém, Královéhradeckém, Karlovarském a Ústeckém kraji. Dohromady jde asi o 30 poruch a tento stav se daří snižovat, sdělila.

„Klid je na Moravě, to znamená v Olomouckém, Moravskoslezském kraji a na Vysočině,“ dodala.

Poruchy kvůli pádům stromů a větví při silném větru zaznamenala také společnost E.ON, která zásobuje elektřinou především zákazníky z jižních Čech a jižní Moravy. Kolem 12:00 evidovala firma podle mluvčí Boženy Herodesové řádově desítky odběrných míst bez proudu. Ráno to bylo přes 400 odběrných míst, především na jihu Čech.

„Situace se lepší, doufejme, že tento vývoj bude pokračovat,“ dodala Herodesová.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *