Škody energetiků po bouři Fabienne, která se na přelomu týdne prohnala Českem, činí asi 45 milionů korun. Vyplývá to z vyjádření distribučních společností pro ČTK. Mluvčí ČEZ Ladislav Kříž uvedl, že firma má předběžně škody vyčíslené na 42 milionů korun. E.ON podle mluvčí Martiny Slavíkové vynaloží na opravu škod, které bouře napáchala, přibližně 2,5 až tři miliony korun. Loni po vichřici Herwart se škody energetických firem blížily 100 milionům Kč.

„Největší škody způsobil vítr u Rakovníka, kde jsou tři stožáry velmi vysokého napětí zcela povaleny a tři jsou deformované. Začínáme stavět dočasný takzvaný bypass, tedy náhradní vedení vedle spadlých,“ řekl ČTK Kříž.

Naprosto bez poruch, a to i v okrajových částech metropole, kde není vedení vedeno v zemi, naopak zůstala Pražská energetika, uvedl mluvčí firmy Petr Holubec.

Silný vítr, který hlavně v neděli večer a v noci na pondělí zasáhl Českou republiku, omezil mimo jiné železniční i silniční dopravu. Spadlé stromy zastavily vlaky na více než deseti úsecích včetně hlavní trati mezi Benešovem a Táborem. Energetici v noci na pondělí evidovali kolem 150.000 odběrných míst bez proudu,

Pojišťovny odhadly, že škody, které bouře způsobila jejich klientům, se blíží stovce milionů korun. Šlo o poškozené střechy, okna, komíny, případně další majetek poškozený pádem stromu.

Nejvíce případů je ze středních Čech. Dodaly, že škody nebudou zdaleka tak vysoké, jako ty způsobeném před rokem orkánem Herwart. Po něm pojišťovny odhadly škody na 1,45 miliardy Kč.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *