Na tiskové konferenci autosalonu v Ženevě prohlásil Jochen Strenkert, osoba zodpovědná za elektrické pohony v automobilce Mercedes, že nová generace Mercedesu třídy S v hybridní konfiguraci přijde na trh s bezdrátovým nabíjecím systémem. Mercedes na tomto projektu spolupracuje s BMW. I přes absenci klasického kabelového propojení by měl bezdrátový systém dosahovat nabíjecích časů srovnatelných s připojením přes kabel.

Příchod nového hybridního Mercedesu třídy S, který bude obsahovat třetí generaci hybridního pohonu automobilky Mercedes s větším bateriovým systémem, na trh je očekáván na léto roku 2017. Strenkert říká, že společnost má již funkční prototyp. Rovněž předpokládá, že kapacita baterie se každých pět let zdvojnásobí, další generace hybridní třídy S bude mít tedy rovněž navýšenu dojezdovou vzdálenost. Současná verze S 500e má dojezd přibližně 32 kilometrů, nový model by se tak měl dostat na dvojnásobnou hodnotu 64 kilometrů.

Den před zahájením ženevského autosalonu prohlásil výkonný ředitel společnosti Daimler, že jeho společnost investuje 543 milionů amerických dolarů do výstavby nové továrny na baterie v německém městě Kamenz. Již došlo k vykoupení pozemků přilehlých k současným výrobním kapacitám, které mohou být tímto navýšeny.

Klíčová bude rychlost bezdrátového nabíjení

Bezdrátové nabíjení je mezi výrobci velmi aktuálním tématem. Tesla však o toto odvětví nejeví zájem a svůj potenciál směřuje k vývoji automatické nabíjecí přípojky ve svých nejvyspělejších nabíjecích stanicích (SuperCharger).

Přijetí bezdrátového nabíjení ovšem brání skutečnost, že nabíjecí systémy jsou limitovány výkonem, který mohou přenášet. Nejvyšší dostupné hodnoty se pohybují kolem 7,5 kW. Při těchto rychlostech může nabití do plné kapacity zabrat i více než 8 hodin. Nissan však tvrdě pracuje na zdvojnásobení hodnoty maximálního výkonu. Dá se tedy předpokládat, že i Mercedes a BMW přijdou se systémem zvládajícím větší zátěž, bližší specifikace však zatím nejsou známy.

Zdroj úvodní fotografie: M 93

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *