Mercedes-Benz plánuje vlastní speciální řadu elektromobilů, která má konkurovat značkám BMW a Tesla Motors Inc. Mercedes tedy rovněž sází na budoucí rentabilitu investic do elektromobility. Jako první by se měly objevit dva sportovní vozy a dva klasické sedany.

Plány Mercedesu pronikají na veřejnost údajně prostřednictvím dvou zainteresovaných osob, které si nepřejí být zveřejněny. Mercedes by měl přijít s vlastní značkou elektromobilů (s očekávaným vztahem typu Toyota-Lexus, Nissan-Infinity a další), jejíž jméno je prozatím neznámé. Výkonný ředitel společnosti, Dieter Zetsche, v červnu oznámil, že firma plánuje odhalit elektromobil v září na pařížském autosalonu.

Tlak v řadách výrobců luxusních vozů sílí

Úspěch Tesly s Modelem S zvýšil tlak mezi výrobci luxusních vozů. Přední představitelé německého trhu s luxusními vozy nechtějí zůstat pozadu a budou se snažit produkovat konkurenceschopné elektromobily. Zákazníci z domoviny Mercedesu jsou ovšem skeptičtí, a to převážně v otázce limitovaného dojezdu, dlouhé doby nabíjení a vysokých pořizovacích cen.

Mercedes již dříve zaintegrovával baterie a elektromotory do již existujících modelů, což bylo v porovnáním s využitím karbonových vláken v dílnách BMW v rámci produktové řady „i“ relativně levné řešení. Nyní se situace obrátila a BMW má v plánu se na pět let s novými modely odmlčet, přičemž Mercedes plánuje započít prodeje své elektrické řady do konce tohoto desetiletí.

První elektromobil by měl být vyráběn v Brémách ve stávající továrně Mercedesu.

Zdroj úvodní fotografie: autoevolution.com.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *