Španělská energetická společnost Endesa plánuje, že do roku 2023 instaluje 8500 veřejných nabíjecích stanic. Až 100 000 nabíjecích míst plánuje vystavit pro soukromé subjekty. Všechna energie pro dobíjecí stanice má mít certifikaci původu z obnovitelných zdrojů.

Společnost Endesa, kterou by jejím charakterem podnikání šlo přirovnat k ČEZ, chce prostřednictvím své dceřiné společnosti Endesa X instalovat nabíječky pro elektromobily ve velkém. V příštích dvou letech chce postavit 2000 nabíjecích bodů a poté v letech 2021 – 2023 vystavit 6500 veřejných nabíječek. Takovéto rozšíření veřejné nabíjecí sítě má vyjít na 65 milionů euro. První vlna má pokrýt mapu Španělska tak, aby bylo možné pohodlně cestovat mezi většími městy, díky čemuž bude zajištěn přístup k nabíječkám až 75 % španělské populace.

“Elektromobilita je strategickým pilířem pro Endesu a bude hrát klíčovou roli k španělskému cíli bez-uhlíkové energetiky, které má být dosaženo v roce 2050. “

Výkonný ředitel Endesy José Boags.

Boags dále uvedl, že nyní je na výrobcích automobilů, aby zvýšili dojezd elektřinou poháněných vozidel a snížili jejich cenu. Jakmile se to ovšem stane, musí mít Endesa připravenou nabíjecí infrastrukturu, aby řidiči nových elektromobilů nebyli limitováni nedostatkem nabíjecích stanic. Toto je dnes spolu s vysokou pořizovací cenou a malým dojezdem jeden z hlavních důvodů, proč se lidé nehrnou do koupě elektromobilu.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *