Po nedávných komentářích ohledně nabytí německé inženýrské společnosti Grohmann se Elon Musk nechal slyšet, že by rád vytvořit další vývojovou základnu, a to ve Velké Británii. Jsou zde ovšem všeobecné snahy expanze do Evropy.

Důvodem Muskovy snahy o proniknutí mezi britské inženýry je přirozený talent tamějších konstruktérů v oblasti automobilového průmyslu. Stačí se podívat na Formuli 1  a hned je vidět obrovský potenciál. Ten by chtěl Elon Musk samozřejmě v nějaké formě zužitkovat ve prospěch své společnosti.

Ani výsledky Brexitu nejsou pro Muska důvodem, proč by měl své plány ohledně expanze Tesly do Evropy jakkoliv měnit.

Soběstačné výrobní kapacity v Evropě

Podle současných plánů růstu a dřívějších komentářů k situaci se Tesla pravděpodobně bude snažit v blízké budoucnosti o vytvoření evropské „Gigafactory“, která by byla zcela soběstačná ve výrobě baterií. Kde přesně by měla fabrika stát, není zatím jasné, o výstavbu právě na svém území má samozřejmě zájem mnoho evropských států.

V současnosti má Tesla jisté montážní kapacity v Nizozemí, většina výroby je však pořád ve Fremontu. Většinová část produkce by však měla být převedena do nevadské Gigafactory.

Ideální lokalita by měla oplývat schopnou pracovní silou, dobrou dostupností lodní dopravy a co nejnižšími náklady na výrobu. Podle představ by takovéto továrny mohly v Evropě vyrůst dvě až tři.

Zdroj úvodní fotografie: want.nl

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *