Domů
Emise CO2
Vznikla nová iniciativa pro lepší rozvoj měst

Vznikla nová iniciativa pro lepší rozvoj měst

Na klimatické konferenci ve Washingtonu byla zahájena iniciativa s názvem Coalition for Urban Transitions. Sdružení spojuje více než 20 mezinárodních institucí a jejím cílem je přispět k lepšímu rozvoji měst.

V rámci Climate Action Summit 2016 ve Washingtonu byla představena nová iniciativa Coalition for Urban Transitions, která se bude zabývat rozvojem měst.

„Města jsou klíčem k dosažení jak cílů udržitelného rozvoje, tak národních klimatických závazků Pařížské dohody.“

Kgosientso Ramokgopa, starosta Tshwane (Jihoafrická republika)

Klíč k rozvoji měst leží zejména v rukou vlád jednotlivých států a právě jim by měla nová iniciativa sloužit.

„Koalice bude pomáhat vládám zařadit do svých růstových strategií investice do efektivní městské infrastruktury.“

Tisková zpráva, Coalition for Urban Transition

Úspora 17 bilionů dolarů do roku 2050

V dnešní době žije polovina všech lidí na zemi ve městech, v roce 2050 to budou dvě třetiny. Každý den se světová města zvětší přibližně o 60 kilometrů čtverečních. Coalition for Urban Transition se bude snažit přispět k tomu, aby města byla efektivnější v oblasti ekonomické, sociální a zároveň enviromentální.

„Rozsah a tempo právě probíhající globální revoluce v městské infrastruktuře nelze podceňovat a příležitosti – pokud jsou dobře řízeny – mohou být obrovské.“

Aniruddha Dasgupta, globální ředitel WRI Ross Center for Sustainable Cities

Nedávný výzkum ukázal, že investice do kompaktních, propojených a účinných měst by mohl výrazně snížit emise skleníkových plynů a vytvořit globální energetické úspory se současnou hodnotou 17 bilionů dolarů do roku 2050.

„Například investice do udržitelné dopravy nabízí nejen sociální a enviromentální výhody, ale mohou také přinést úspory ve výši až 300 miliard dolarů ročně.“

Aniruddha Dasgupta, globální ředitel WRI Ross Center for Sustainable Cities

V následujících třech letech bude koalice pracovat v řadě zemí, kde je rozvoj měst nejrychlejší. Patří mezi ně třeba Čína, kde se očekává, že ve městech do roku 2020 bude žít více než miliarda lidí, nebo Indie, kde během následujících patnácti let překročí počet obyvatel ve městech hranici 600 milionů.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se