Francouzská státní společnost EDF (Électricité de France) potvrdila pokles výroby elektrické energie ze svých jaderných elektráren. Pokles se týkal několika jaderných elektráren, které EDF vlastní ve Francii a Velké Británii. Hlavní příčinou byly podle EDF prodloužené výpadky a delší doba trvání údržby.

Jaderné elektrárny francouzské společnosti EDF zaznamenaly v minulém roce pokles ve výrobě elektrické energie. Ve Francii vyrobila EDF celkem 379,1 TWh elektrické energie ve svých 58 tlakovodních jaderných reaktorech (PWR). Jedná se o pokles o 3,1 % nebo o 4,9 TWh oproti roku 2016.

EDF připisuje pokles neplánovaným výpadkům ve Flamanville 1 a Cattenom 1. Dalším důvodem jsou prodloužené údržbářské práce na několika reaktorech. Výrazně se do výsledku výroby projevilo také odstavení čtyř reaktorů v jaderné elektrárně Tricastin. Odstavení požadoval francouzský jaderný regulátor ASN a to vedlo k poklesu výroby o 6 TWh v posledním čtvrtletí roku 2017.

Reaktory společnosti EDF ve Francii. Zdroj: EDF

Ve Velké Británii dceřiná společnost EDF Energy vyrobila 63,9 TWh elektrické energie. EDF Energy provozuje 7 plynem chlazených reaktorů (AGR) a jeden reaktor typu PWR. EDF Energy zaznamenala pokles o 1,2 TWh oproti roku 2016.

Přehled jaderných reaktorů provozovaných společností EDF Energy ve Velké Británii. Zdroj: EDF Energy

Společnost EDF Energy připisuje pokles ve výrobě prodloužené plánované údržbě v jaderné elektrárně Sizewell B ve městě Suffolk ve východní Anglii. Plynem chlazené reaktory prošly minulý rok pouze plánovanými odstávkami.

Lokality všech jaderných elektráren ve Velké Británii vlastněné EDF Energy. Zdroj: EDF Energy

Zdroj úvodní fotografie: EDF

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *