Společnosti GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) a společnost Advanced Reactor Concepts LLC oznámily kroky k posílení spolupráce. Cílem spolupráce je vývoj a licencování moderního malého modulárního reaktoru SMR (Small Modular Reactor) ARC-100.

Prostřednictvím nově podepsané dohody o rozvoji GEH zamýšlí licencovat své duševní vlastnictví spojené s jeho pokročilým designem reaktoru PRISM (Power Reactor Innovative Small Module) společnosti ARC Nuclear. Společnost GEH také souhlasila s tím, že poskytne společnosti ARC Nuclear přístup k programům jaderné infrastruktury.

Tyto programy se týkají kvality, bezpečnosti, procesů, postupů a nástrojů. Společnost GEH navíc poskytne technické a projektové znalosti. Pro společnost je to další navázaná spolupráce při vývoji reaktoru PRISM.

„Tato nová dohoda dokazuje, že GEH a ARC Nuclear mají značné zkušenosti, investice a duševní vlastnictví v technologii sodíkem chlazených rychlých reaktorů pocházejícího z úspěšného reaktoru EBR-II v Argonne National Laboratory, který pracoval více než 30 let v Idaho Falls v Idaho. V GEH jsme rádi, že tato komplementární spolupráce nám umožní urychlit komercializaci této technologie s ARC Nuclear,“ řekl Jon Ball, výkonný viceprezident pro jaderné projekty.

Společnosti oznámily v březnu 2017 začátek spolupráce s cílem dosáhnout pokroku v návrhu ARC-100 pro globální výrobu elektrické energie s počátečním nasazením v Kanadě. GEH a ARC Nuclear nyní pracují na zahájení předběžného regulačního posudku kanadskou Komisí pro jadernou bezpečnost.

Zdroj úvodní fotografie: Power Engineering

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *