Kromě rozvoje obnovitelných zdrojů by Indie měla během následující dekády rovněž výrazně navýšit navýšit výrobu elektrické energie v jaderných elektrárnách. Podle tamního Ministerstva jaderné energie by do roku 2031 mělo v zemi přibýt 21 nových bloků, které navýší výkon indických jaderných elektráren na více než trojnásobek současné hodnoty.

Indie se kromě obnovitelných zdrojů soustředí i na rozvoj jaderné energetiky, která by měla přispět k pokrytí rostoucí poptávky po elektrické energii. V současné době země provozuje celkem 22 jaderných bloků v 7 elektrárnách. Jejich celkový výkon činí 6780 MW.

„V současné době je v různých fázích výstavby devět jaderných reaktorů. Dále bylo v červnu 2017 vládou schváleno dalších 12 jaderných reaktorů. Nyní tak probíhá realizace celkem 21 jaderných reaktorů s instalovaným výkonem 15 700 MW, které by měly být postupně dokončovány do roku 2031,“ uvedl Jitendra Sing, náměstek indického Ministerstva pro jadernou energii.

V současnosti devět rozestavěných bloků by podle Singa mělo být dokončeno v letech 2024 a 2025. Spolu s dalšími 12 bloky, které byly již vládou schváleny, by tak celkový výkon indických jaderných elektráren na počátku 30. let přesáhl 22 GW.

Kromě těchto nových 21 jaderných bloků indická vláda podle Singa „v zásadě“ odsouhlasila výstavbu dalších 28 bloků v celkem 5 lokalitách. Žádné oficiální žádosti pro nové projekty však vláda zatím neobdržela.

Úvodní fotografie: Výstavba nových indických reaktorů v JE Kudankulam. Zdroj: IAEA

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *