Německá energetická společnost RWE společně se svou radou zaměstnanců a odbory nesouhlasí s možným ukončením výroby elektřiny v uhelných elektrárnách v Německu kolem roku 2035. Stanovisko RWE naznačuje, že dosažení shody mezi vládní „uhelnou komisí“ a organizacemi bojujícími za ochranu klimatu nebude jednoduché.

RWE uvedla, že skloňovaný rok 2035 je neakceptovatený a že by bylo třeba více investic do rozvoje přenosových sítí a výstavby elektráren využívajících obnovitelné zdroje energie. Podle RWE by boj za ochranu životního prostředí neměl omezovat zájmy zákazníků a zaměstnanců.

Německý deník Spiegel přinesl nedávno informaci, že Ronald Pofalla, jeden ze čtyř hlavních představitelů tzv. uhelné komise, navrhnul odklon od využívání uhlí k výrobě elektřiny mezi lety 2035 a 2038.

Německo cílí na zvýšení podílu větrných a solárních elektráren na výrobě elektřiny z dnešních zhruba 30 % na 65 % do roku 2030. Černouhelné a hnědouhelné elektrárny, o jejichž osudu bude uhelná komise rozhodovat, nyní stojí za zhruba 40 % výroby elektřiny v Německu.

Bezpečnost dodávek elektřiny v Německu nezvýší ani plánované odstavení všech jaderných elektráren do konce roku 2022. Jejich podíl na výrobě elektřiny v letošním roce se prozatím pohybuje kolem 13 %.

{„country“:“GER“,“type“:“PIE“,“from“:“2018-01-01″,“to“:“2018-09-21″,“caption“:“Podíl jednotlivých zdrojů na výrobě elektřiny v Německu v letošním roce.“,“url“:“https://energodock.cz/energodock/get_electricity_shares.php“,“source“:“shortcode“,“start_date“:“2018-01-01″,“end_date“:“2018-09-21″}

Tzv. uhelná komise (oficiálně „Komise pro růst, strukturální změny a zaměstnanost“) má do konce letošního roku stanovit termín pro odklon Německa od výroby elektřiny v uhelných elektrárnách. Závěrečné zasedání, při kterém má tato komise v úmyslu představit výsledky a svou závěrečnou zprávu, je naplánováno na 11. prosince letošního roku.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *