Při příležitosti konference solární energetiky v Indii prezident Evropské investiční banky (EIB) uvedl, že banka v uplynulém roce podpořila řadu solárních projektů celkovou částkou přesahující 1 miliardu EUR. Zároveň slíbil navýšit investice do oblasti spojených s životním prostředím a OZE v rozvojových zemích.

Objem podpořených projektů prezident EIB oznámil před zahájením konference v Novém Dillí. Právě Indie, kde konference probíhá, je největším příjemcem financování EIB do solárních zdrojů mimo EU. Celkově se jedná o investice ve výši 640 mil. EUR, které mají zajistit čistou energii pro 4,2 mil. domácností a ušetřit vyprodukovaní 4 mil. tun oxidu uhličitého. Během konference má delegace vedená přímo ředitelem EIB podepsat smlouvy v objemu 500 mil EUR pro další projekty po celé Indii v součinnosti s Indickou agenturou pro rozvoj OZE (IREDA).

“Solární energie poskytuje čistou energii miliónům lidí po celém světě a nyní dominuje nově instalovaným zdrojům. Osud Země závisí na pokračování v rozvoji OZE, který poskytuje udržitelný ekonomický rozvoj. Evropská investiční banka vítá vizi Solární aliance, která ujišťuje země, které mohou být nejvíce dotčeny klimatickými změnami, že mohou využít odzkoušené solární zdroje.”

Werner Hoyer, prezident EIB

Zvýšené financování v oblasti OZE je součástí klimatické dohody z Paříže. Za loňský rok byly prostředky investovány kromě Indie také v Mexiku, Peru a dalších 13 evropských zemích. Od roku 2002 EIB vložila prostředky do solární energetiky v objemu větším než 6,3 miliard EUR.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *