Americká společnost Google se zavázala odkoupit veškerou elektrickou energii, kterou vyrobí holandská solární elektrárna Sunport Delfzijl. Kontrakt se společností Eneco Google podepsal na deset let a energii bude využívat ve svém nedalekém datovém centru. Cílem společnosti je spotřebovávat 100 % čisté energie.

Minulý týden oznámil Google podpis kontraktu se společností Eneco na veškerou zelenou elektřinu vyrobenou v elektrárně Sunport Delfzijl na příštích 10 let. Zmíněná elektrárna je největší fotovoltaickou elektrárnou v Holandsku – rozkládá se na 30 hektarech a tvoří ji zhruba 123 000 fotovoltaických panelů. Zprovozněna byla na počátku tohoto roku a její očekávaná roční výroba činí 27 GWh.

„Google chce pokrokově využívat lokální výroby solární a větrné energie pro svá datová centra a být dobrým příkladem pro komerční sektor, kde vidíme rychle rostoucí poptávku po udržitelné energii. Jsme hrdí, že můžeme přispívat v naplňování této poptávky. Je to zároveň zcela v duchu našeho cíle propojovat zákazníky přímo s lokáními obnovitelnými zdroji,“ řekl Bram Poeth, ředitel ze společnosti Eneco.

100% podíl obnovitelných zdrojů

Google dle svých webových stránek dosáhl v tomto roce svého cíle, 100% podílu obnovitelné energie na spotřebě ve svém provozu, který zahrnuje jak datová centra tak například kanceláře. První dlouhodobý kontrakt uzavřela společnost v roce 2010 a od té doby nakoupený instalovaný výkon vzrostl ze 114 MW na 2 600 MW (v roce 2015 činil nárůst 842 MW).

„Jsme pyšní, že naše datové centrum v Eemshavenu je napájeno z obnovitelných zdrojů od prvního dne uvedení do provozu, a to díky smlouvám s našimi holandskými dodavateli. Po kontraktu s Enecem o dodávce energie z větrného parku Delfzijl a kontraktech s větrnými parky Krammer a Bouwdokken jsme rádi, že můžeme využívat solární energii. Celosvětově jsme již uzavřeli smlouvy na 2,7 GW zelené elektřiny, což z Googlu dělá největšího korporátního nakupujícího obnovitelné energie. Kontrakty, jako je tento, dávají společnostem jako Eneco ekonomickou jistotu při investování do nových kapacit v obnovitelných zdrojích,“ uvedl Marc Oman, vedoucí EU Energy ve společnosti Google.

Zdroj úvodní fotografie: Eneco (copyright Eemsdeltadrones)

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *