Ingka Group, vlastník většiny obchodních domů IKEA, kupuje v konsorciu s Commerz Real, wpd invest a KGAL Group 80% podíl v druhém největším německém offshore větrném parku Veja Mate. Samotná Ingka Group získá podle zveřejněných informací 25% podíl

Ingka Group (dříve IKEA Group), která vlastní 367 obchodních domů IKEA, získala za zhruba 200 milionů eur (cca 5,14 mld. Kč) 25% podíl v offshore větrném parku Veja Mate s instalovaným výkonem 402 MW.

Offshore větrný park Veja Mate, který je tvořen 67 větrnými turbínami s průměrem rotoru 154 metrů, se rozkládá na ploše o rozloze 51 čtverečních kilometrů. Průměrná rychlost větru v oblasti větrného parku se pohybuje okolo 10 metrů za sekundu.

Větrný park byl uveden do provozu v roce 2017 a po dobu 20 let bude pobírat provozní podporu formou výkupní ceny (feed-in-tariff).

„S tímto 25% podílem činíme další krok směrem k našemu cíli pro rok 2020, aby výroba obnovitelné energie převyšovala naši spotřebu energie. Podporuje to cíle v oblasti udržitelnosti, kde obnovitelná energie a energetická nezávislost hrají důležitou roli. Investování do větrných parků je jednou z aktivit podporujících finanční sílu skupiny a přispívá do našich ambicí v oblasti ochrany klimatu,“ řekl vedoucí korporátního financování Ingka Investments Krister Mattsson.

Ingka Group realizovala akvizici v konsorciu se společnostmi Commerz Real, wpd invest a KGAL Group. Uvedené konsorcium získalo přibližně 80% podíl. Zbylých 20 % zůstává v držení Siemens Financial Services.

Roli technického partnera zajišťujícího provoz větrného parku má na starosti společnost Siemens Gamesa Renewable Energy.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *