Domů
Obnovitelné zdroje
Německý offshore boom je lákavým soustem pro GE

Německý offshore boom je lákavým soustem pro GE

Společnost GE, která v listopadu loňského roku dokončila akvizici francouzského Alstomu, nadále posiluje svou pozici v evropské energetice. Největší zájem má GE na rozšiřování svých aktivit v oblasti offshore větrných parků v Německu, svůj zájem také zaměřuje na balkánské onshore instalace.

Velké německé offshore větrné plány

GE, v současnosti světová trojka ve výrobě větrných turbín za dánským Vestasem a čínskou společností Goldwind, považuje evropský trh s obnovitelnými zdroji za velice zajímavý pro svůj budoucí růst.

Vzhledem k tomu, že se již technicky podařilo zvládnout přenos elektřiny z desítek kilometrů vzdálených offshore větrných parků na německou pevninu, nic nebrání uskutečnění ambiciózního plánu v oblasti větrné energetiky. Německo totiž chystá vybudovat offshore větrné parky o výkonu 6,5 GW do roku 2020 a snahou GE je podílet se na realizaci tohoto plánu.

„Německá energetika je pro nás zásadní trh, který má velký podíl na celkových tržbách. Obzvlášť německý offshore větrný průmysl se pro nás stal velmi důležitým,“ prohlásil Carlos Haertel šéf GE Germany & Austria.

Podle vyjádření Haertela německá snaha o dekarbonizaci země také znamená, že na trhu už není místo pro klasické konvenční zdroje elektřiny.

Z moře na pevninu pomocí HVDC

Klíčovým projektem je pro GE v současnosti dokončení projektu DolWin3, k jehož realizaci se dostal právě díky akvizici Alstomu. Jedná se o projekt na vytvoření přenosové kapacity 900 MW využívající technologii HVDC, která umožní vyvedení výkonu z větrného parku DolWin na pevninu.

Projekt má být dokončen v průběhu roku 2017 a má sloužit jako referenční pro podobné zakázky v Severním moři.

 

Pozornost GE míří také na Balkán

Zajímavou destinací pro růst větrného průmyslu vidí GE také na Balkáně. Země usilující o vstup do EU potřebují ve svém energetickém mixu navýšit podíl obnovitelných zdrojů a proto jsou tyto zdroje podporované. Jednou z nejdostupnějších alternativ pro tyto země je výstavba nových onshore větrných elektráren.

GE také sleduje situaci ohledně větrné energetiky v Polsku a Rumunsku, kde však dochází k útlumu podpory a budoucí rozvoj větrné energetiky je velmi nejistý.

Zdroj titulního obrázku: http://www.ge-energyforourfuture.com/

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se