Mezinárodní solární společnost s českými kořeny Photon Energy N.V. se loni propadla do ztráty 55,1 milionu korun (2,04 milionu eur). V roce 2015 činila čistá ztráta společnosti 20,5 milionu korun (0,76 milionu eur). Firma o tom dnes informovala ČTK. Pokles je podle ní způsoben přeceněním derivatů.

Výnosy společnosti klesly o 1,7 procenta na 353,8 milionu korun (13,09 milionu eur). Zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) meziročně vzrostl o 6,3 procenta na 176,4 milionu korun (6,53 milionu eur), provozní zisk EBIT pak o 13,9 procenta na 34,3 milionu korun (1,27 milionu eur).

„Ukazatele naší finanční výkonnosti za rok 2016 plně neodhalují pokrok, který jsme učinili napříč všemi oblastmi našeho podnikání a který potvrzuje správnost naší dlouhodobé strategie,“ uvedl generální ředitel Photon Energy Georg Hotar.

Společnost mimo jiné na konci loňského roku oznámila, že postaví v Austrálii dvě solární elektrárny za 915 milionů korun. Zahájení výstavby plánuje v polovině letošního roku. Na financování chce Photon Energy použít peníze z emise dluhopisů v celkovém objemu až 1,05 miliardy korun, kterou v Česku loni vydala. Obě elektrárny dohromady budou mít výkon 34 megawattů (MW).

Fotovoltaická elektrárna
Ilustrační foto

Během čtvrtého čtvrtletí roku 2016 společnost začala s výstavbou další solární elektrárny v australském městě Leeton o výkonu 99 kilowattů (kW) (1MW = 1000 kW). Bude sloužit jako zdroj energie pro tamní čističku odpadních vod.

Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze, současné sídlo společnosti je v Amsterdamu. Další kanceláře má firma v Česku, na Slovensku, ve Švýcarsku a v Austrálii.

Společnost dosud postavila v Evropě a Austrálii fotovoltaické elektrárny s výkonem více než 50 MW. Divize Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring fotovoltaických elektráren s výkonem více než 200 MW, z toho skoro 100 MW v ČR.

V loňském roce společnost vstoupila na alternativní trh pražské burzy. Akcie společnosti jsou obchodovány na trhu Free Market, který není hlavním trhem burzy.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *