Mezinárodní solární skupina s českými kořeny Photon Energy se v prvním pololetí přehoupla do čistého zisku 2,14 milionu korun (80 tisíc eur) ze ztráty 27,3 milionu korun (1,04 milionu eur) ve stejném období loni. Výnosy meziročně vzrostly o 23,3 procenta na 210 milionů korun (8,03 milionu eur). ČTK o tom dnes informoval mluvčí Photon Energy Jan Krčmář.

Výsledky odrážejí podle firmy vývoj v prvních šesti měsících letošního roku, kdy mimo jiné vstoupila na maďarský trh, kde hodlá postavit solární elektrárny pro sebe i pro klienty.

V Austrálii učinila důležité kroky při přípravě projektů velkých solárních elektráren. Zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) firmě v pololetí meziročně vzrostl o pětinu na 109,6 milionu korun (4,19 milionu eur).

„Máme na příští kvartály velké plány, obzvlášť co se týče nových elektráren pro naše portfolio v Austrálii a v Maďarsku. Jsme přesvědčeni, že naše kontinuální zlepšení posílá jasný signál jak stávajícím tak budoucím investorům, že jsme v silné pozici, abychom naše ambiciózní plány zrealizovali,“ uvedl generální ředitel Photon Energy Georg Hotar.

Ilustrační foto

Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze, současné sídlo společnosti je v Amsterdamu. Další kanceláře má firma v Česku, na Slovensku, ve Švýcarsku a v Austrálii.

Společnost dosud postavila v Evropě a Austrálii fotovoltaické elektrárny s výkonem více než 50 megawattů (MW). Divize Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring fotovoltaických elektráren s výkonem více než 200 MW, z toho skoro 100 MW v ČR.

Společnost loni vstoupila na alternativní trh pražské burzy. Její akcie jsou obchodovány na trhu Free Market, který není hlavním trhem burzy.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *