Mezinárodní solární skupina s českými kořeny Photon Energy loni meziročně snížila čistou ztrátu z 67,7 milionu korun (2,7 milionu eur) na 18,6 milionu korun (0,7 milionu eur). Konsolidované tržby proti roku 2016 zvýšila téměř o třetinu na 439,4 milionu korun (17,3 milionu eur). ČTK to zjistila z webu firmy. Výsledky zatím nejsou auditované.

„Ztráta je odůvodněna jak slabší výrobou elektřiny ve čtvrtém čtvrtletí, tak hlavně i vyššími náklady spojenými s expanzí společnosti v Maďarsku a rozvojovou činností,“ řekla dnes ČTK mluvčí Photon Energy Anastasia Hotar.

Zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) firmě meziročně stoupl o 21 procent na 201,8 milionu korun (7,9 milionu eur).

Hotar dodala, že výsledky společnosti v letošním prvním čtvrtletí významně navýší peníze získané díky lednovému uzavření dohody s jedním z předních světových výrobců solárních panelů, firmou Canadian Solar.

Fotovoltaické panely
Ilustrační foto

Photon Energy se s ní domluvila na společném rozvoji pěti velkých solárních projektů v Austrálii s plánovaným celkovým instalovaným výkonem přes 1,1 gigawattů (GW).

Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze, současné sídlo společnosti je v Amsterdamu. Další kanceláře má firma v Česku, na Slovensku, ve Švýcarsku a v Austrálii.

Společnost dosud postavila v Evropě a Austrálii fotovoltaické elektrárny s výkonem více než 50 megawattů (MW). Divize Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring fotovoltaických elektráren s výkonem více než 210 MW, z toho skoro 100 MW v ČR.

Společnost předloni vstoupila na alternativní trh pražské burzy. Její akcie jsou obchodovány na trhu Free Market, který není hlavním trhem burzy.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *