Společnost Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) v minulém týdnu oficiálně otevřela továrnu na výrobu lopatek pro své větrné elektrárny ve městě Tanger v Maroku. Je to první továrna firmy na území Afriky a Blízkém východě.

Samotná továrna je již v testovacím provozu od dubna a vyrábí lopatky pro firemní platformu SWT-DD-130, které jsou určeny pro lokální projekty a export do Evropy, na Blízký východ a do ostatních afrických států. Lopatky jsou dlouhé 63 metrů a samotná továrna se rozprostírá na ploše 37 500 metrů čtverečních.

Tyto lopatky jsou součástí elektráren o výkonu 4,2 MW. Pokud se bude továrně dařit, je možné produkci rozšířit o výrobu jiných druhů lopatek a to až do délky 75 metrů. Továrna bude zaměstnávat 600 lidí.

“Tento projekt je dobrý pro naši společnost a je silným obchodním rozhodnutím. Investujeme tam, kde vidíme dobré obchodní příležitosti a ekonomické výhledy zde v Maroku jsou lepší než kdy dřív.”

CEO SGRE Markus Tacke

Cílem Maroka je do roku 2030 vyrábět 52 % elektřiny z obnovitelných zdrojů. Z toho jen vítr má tvořit 20 % celkově vyrobené elektřiny. Dle aktuálně dostupných dat je v Maroku nyní ve větrných elektrárnách instalován výkon o velikosti 787 MW.

Továrna poskytne lopatky pro nejméně dalších 850 MW, které postaví SGRE ve spolupráci s Enelem a Narevou. V tomto uskupení totiž společnosti v březnu vyhrály zakázku na výstavbu nových větrných elektráren v Maroku. Tamější poptávka po elektřině kontinuálně roste – za období 2003 až 2013 rostla o 6,7 % ročně. SGRE momentálně v zemi ovládá 72 % trhu s větrnými elektrárnami s největším projektem v zemi o výkonu 300 MW u města Tarfaya.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *