Výzkumníci ze Spojeného království a Číny budou spolupracovat na pěti projektech zaměřených na vývoj nové generace offshore technologií pro využití obnovitelných zdrojů energie. Podpořené projekty budou zaměřeny jak na offshore větrnou energetiku, tak na vlnové a přílivové elektrárny. 

Společné multidisciplinární tříleté projekty zaměřené na rozvoj technologií pro offshore OZE budou hledat řešení pro klíčové výzvy ovlivňující rozvoj offshore systémů, jako jsou větrné, vlnové či přílivové elektrárny.

Projekty by dále měly odpovědět na otázku, kde jsou nejlepší zdroje k dispozici a kde instalovat vyvíjené technologie. Důraz bude kladen také na oblast bezpečnosti, aby budované elektrárny dokázaly odolat extrémním událostem, jako jsou tajfuny nebo zemětřesení.

Projekty budou podpořeny britskými organizacemi the Engineering and Physical Sciences Research Council (EPSRC), the Natural Environment Research Council (NERC) a čínskou the National Natural Science Foundation of China (NSFC). Tyto organizace poskytnou na projekty celkem 4 miliony liber.

„Spojené království je světovým lídrem v offshore větrné energetice, která nám pomáhá splnit naše klimatické závazky a přispívá k ekonomickému růstu a tvorbě pracovních míst. Tyto 4 miliony liber podpoří společný výzkum nové generace offshore technologií s jedním z našich největších globálních obchodních partnerů, což povede k vytvoření nových příležitostí pro projekty napříč Spojeným královstvím a zbytkem světa.“ řekl britský náměstek pro průmysl a energetiku Richard Harrington.

Yang Wei, prezident NSFC, k oznámené spolupráci dodal, že další rozvoj čínského sektoru obnovitelných zdrojů je nedílnou součástí třinácté pětiletky. Vyzdvihl také přínos partnerství se Spojeným královstvím v této oblasti, které pomáhá stavět na silných stránkách obou zemí v oblasti výzkumu a inovací a které pomůže posílit již nyní produktivní vzájemný vztah v dlouhodobém horizontu.

Přehled a popis podpořených projektů jsou uvedeny na zde.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *