Australská investiční společnost Macquarie má zájem o převzetí aktivit německé energetické firmy innogy v České republice. Informoval o tom list Handelsblatt s odvoláním na informace z finančních kruhů. Innogy dnes oznámila, že vyhověla žádosti o zpřístupnění vybraných informací, aby zájemce mohl zkontrolovat hospodaření firmy v ČR. O jakého zájemce jde, firma nezveřejnila.

Skupina innogy zajišťuje v Česku dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků. Skupina v ČR zaměstnává přes 4000 lidí. Macquarie již vlastní 49 procent firmy Innogy Grid Holding, která v Česku provozuje plynárenskou síť.

Německá energetická společnost RWE v současné době prodává 76,8 procenta akcií innogy konkurenční firmě E.ON.

Plynovod. Nová technologie zlevní břidlicový plyn. Ilustrační foto
Ilustrační foto

innogy také uvedla, že obdržela nabídky týkající se aktivit v oblasti obnovitelných zdrojů, infrastruktury a maloobchodu. Jednání jsou teprve v počáteční fázi a zatím nelze říci, zda a za jakých podmínek budou nabídky na jednotlivé aktivity předloženy.

innogy v České republice provozuje asi 65.000 kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a patří mezi největší tuzemské prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic.

Podíl innogy, která se dříve jmenovala RWE, na distribuci plynu v České republice činí zhruba 86 procent.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *