Senior specialista/ka oddělení SOC

ČEPS, a.s.
Praha 4
Práce na plný úvazek
kariera@ceps.cz
Inzerát již není aktuální

Náplň práce

  • Rozvíjet prostředí a procesy v rámci centra bezpečnostního dohledu (SOC)
  • Vytvářet nová a ladit současná pravidla a nastavení v rámci systému SIEM
  • Koordinovat napájení nových zdrojových systémů do systému SIEM
  • Připravovat pravidelný reporting bezpečnostních událostí
  • Zajišťovat analýzu a vyhodnocovat zranitelnosti, bezpečnostní událostí a incidenty
  • Navrhovat a realizovat opatření vedoucí k detekci, zmírnění, nebo odvrácení bezpečnostních událostí
  • Udržovat aktuálnost dokumentace procesů, runbooků, playbooků a konfigurace nástrojů

Požadujeme

  • SŠ vzdělání technického směru, nejlépe zaměření na IS/kybernetiku
  • Praxe min. 5 let v oblasti ICT nebo informační bezpečnosti
  • Zkušenost se správou bezpečnostních technologií jako jsou SIEM, FW, IPS/IDS, XDR a další
  • Znalost síťových technologií a operačních systémů
  • Schopnost orientace v architektuře IS a analýza dopadů případné změny na bezpečnost systémů
  • Schopnost analytického myšlení, orientace v datech a smysl pro detail
  • Znalost základů skriptování a algoritmizace

Nabízíme

  • Možnost koncepčně ovlivňovat svěřenou oblast a realizovat své nápady
  • Dostatek samostatnosti a prostoru pro změny
  • Možnost pracovat s Next Generation technologiemi
  • Širokou škálu zaměstnaneckých benefitů
  • Možnost rozvoje a dalšího vzdělávání
  • Flexibilní pracovní prostředí
  • Zázemí stabilní a prosperující společnosti
  • Nástup dle dohody
  • Místo výkonu práce Praha 4, Chodov