Ceny ropy dnes pokračují v růstu, k němuž přispívá postupná obnova provozu amerických rafinerií po hurikánu Harvey. Díky tomu se zvyšuje poptávku po této surovině. Investoři se nicméně obávají, že hurikán Irma směřující k Floridě by mohl způsobit nové výpadky ve zpracování ropy.

Kolem 18:00 SELČ vykazovala cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) nárůst o téměř 1,2 procenta na 49,22 dolaru za barel. Severomořská ropa Brent si ve stejnou dobu připisovala téměř 1,3 procenta a nacházela se těsně nad 54 USD za barel.

„Ceny ropy pokračují v trendu z posledních dnů, za kterým stojí obnovování provozu v řadě amerických rafinerií po hurikánu Harvey,“ řekl podle agentury Reuters analytik Harry Tchilinguirian ze společnosti BNP Paribas.

Investoři nyní čekají na údaje o vývoji zásob ropy v USA za uplynulý týden, díky kterým by si mohli udělat jasnější představu o dopadu hurikánu Harvey na ropný průmysl.

V dlouhodobějším horizontu se očekává, že ceny ropy budou pod tlakem kvůli přetrvávajícím vysokým dodávkám suroviny na trh. Ruský ministr energetiky Alexandr Novak dnes předpověděl, že cena ropy Brent se bude v příštím roce pohybovat mezi 45 a 55 dolary za barel.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent listopad 54,05 53,38
New York – NYMEX WTI říjen 49,22 48,66

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *