Ceny ropy dnes rostou v reakci na překvapivý pokles zásob ve Spojených státech, oznámený ve středu, a po komentářích Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o nižší než očekávané těžbě ropy z břidlic v USA v roce 2020.

Kolem 17:15 SEČ cena severomořské ropy Brent vzrostla o 0,99 procenta a prodávala se za 62,99 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala 0,89 procenta na 57,63 USD za barel.

Generální sekretář OPEC Mohammed Barkindo ve středu uvedl, že se pravděpodobně sníží odhad ropných dodávek na rok 2020. Revize se údajně dotkne především americké těžby z břidlic.

Růst cen by nicméně mohla zmírnit dnes zveřejněná zpráva vládního Úřadu pro energetické informace (EIA). Podle ní se americké ropné zásoby v minulém týdnu zvýšily, nikoli snížily, jak uváděla středeční zpráva amerického soukromého institutu API. EIA uvádí, že ropné zásoby v USA stouply o 2,2 milionu barelů. Analytici oslovení agenturou Reuters odhadovali, že se zásoby zvednou jen na 1,649 milionu barelů.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT ZÁVĚREČNÁ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent leden 62,99 62,37
New York – NYMEX WTI prosinec 57,63 57,12

vjn mka

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *