Ropný gigant Saudi Aramco vstoupí na burzu ve druhé polovině roku 2018 a podle CEO společnosti Amina Nassera budou akcie obchodovány na lokální burze Tadawul a na jedné nebo dvou zahraničních burzách. Podle zahraničního serveru Reuters bude v první veřejné nabídce akcií (IPO) nabídnut až 5% podíl ve společnosti.

Plánované IPO je jedním ze základních kamenů ambiciózního plánu saúdské vlády, známého jako Vize 2030, spočívajícím v diverzifikaci ekonomiky a snížení závislosti státního rozpočtu na ropě. Až 5% podíl v největším světovém producentovi ropy bude nabídnut na saúdské burze v Rijádu a na jedné nebo více zahraničních burz.

„Vždycky jsme tvrdili, že vstup na burzu proběhne ve druhé polovině roku 2018, všechno probíhá velmi hladce a nyní vyhodnocujeme různé burzy. Máme před sebou ještě spoustu práce, ale vše probíhá podle plánu.“ řekl Nasser na průmyslové konferenci v Bahrajnu.

Nasser podle serveru Reuters dodal, že Saudi Aramco vstoupí na domácí burzu Tadawul a na jednu či dvě zahraniční burzy.

CEO Saudi Aramco na konferenci dále řekl, že přebytek světových zásob ropy by se měl v první polovině letošního roku snížit a že by ropné společnosti měly pokračovat v dlouhodobých investicích navzdory nízkým cenám ropy.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *