Těžba ropy v Rusku zůstala v červenci už třetí měsíc za sebou na hodnotě 10,95 milionu barelů denně, uvedlo dnes ruské ministerstvo energetiky. Rusko tak plní své závazky vyplývající z dohody o snížení těžby s dalšími předními producenty, jejímž cílem je podpořit světové ceny ropy.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední producenti ropy v čele s Ruskem se koncem loňského roku dohodli, že v první polovině letošního roku sníží těžbu ropy o téměř 1,8 milionu barelů denně.

Chtějí tak podpořit růst cen suroviny na světových trzích. Rusko slíbilo, že sníží do konce dubna těžbu ropy celkem o 300.000 barelů denně z říjnových 11,25 milionu barelů. V květnu se producentské země dohodly na prodloužení dohody o snížení těžby do března 2018.

V tunách se celková těžba zvýšila na 46,309 milionu tun z červnových 44,801 milionu tun. Denní těžba však byla stejná, protože červenec měl o jeden den více.

Vývoz ropy z Ruska prostřednictvím ropovodů se snížil na 4,099 milionu barelů denně z 4,131 milionu barelů v červnu.

Většina předních ruských ropných firem v červenci těžbu snížila nebo zmrazila, uvedla agentura Reuters. Výjimkou byly firmy Gazprom Něfť, Novatek a největší producent Rosněfť.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *