Jednou ze strategií nově vzniklé společnosti innogy jsou investice do větrných parků a velkých solárních elektráren v USA. Současně s tím se chce innogy v USA podílet na rozvoji sítě dobíjecích stanic pro elektromobily. Celkem má společnost v plánu v dalších třech letech investovat více než 6 mld. EUR.

Dceřiná společnost innogy, která vznikla vyčleněním aktivit v oblasti sítí, maloobchodních aktivit a obnovitelných zdrojů energie z mateřské společnosti RWE, má v plánu expandovat s obnovitelnými zdroji do USA, kde je zatím aktivnější jeden z hlavních konkurentů innogy, E.ON.

innogy má dle slov svého ředitele, který poskytl rozhovor pro deník Welt am Sonntag, v letech 2016-2018 připraveno k investování 6,5 mld. EUR. Kromě rozšíření aktivit v USA půjde i o investice do rozvoje sítí a větrných parků v Německu, Polsku a Nizozemí.

Odvětví větrné energetiky jako celek se zatím soustředilo především na Texas, innogy se ale chce zaměřit i na další americké státy. V těchto státech chtějí využit zkušeností, které při stavbě větrných parků nasbírali v Německu.

„Budeme pracovat na malých větrných parcích s nedokonalými větrnými podmínkami. Není na světě mnoho společností, které by dokázaly postavit rentabilní větrný park v takových podmínkách.“

Peter Terium, CEO innogy

Nabíjecí stanice pro elektromobily jsou čím dál častějším jevem.

V oblasti elektromobility se společnosti podařilo přesvědčit úřady v Kalifornii, aby akceptovaly a certifikovaly nabíjecí stanice, které vyhovují německým normám a předpisům. Díky tomu by innogy mohla navázat partnerství s německými automobilkami a společně expandovat na americký trh.

Jak informovala agentura Reuters již letos v květnu, RWE mělo zájem o vyjednání spolupráce s německými automobilkami za účelem expanze i do odvětví elektromobility. Hlavní náplní partnerství mělo být propojení elektromobilů se sítí, které by umožnilo například využívat elektřinu uskladněnou v baterii k pokrývání špiček v denním diagramu zatížení.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *