Německý antimonopolní úřad prověří dohodu energetického koncernu RWE s konkurentem E.ON o rozdělení innogy. Zaměří se přitom na akcionářskou strukturu, uvedl dnes podle agentury Reuters prezident německého kartelového úřadu Andreas Mundt.

Společnost RWE, která má v innogy 76,8 procenta, se letos v březnu s rivalem E.ON dohodla na rozdělení podniku. E.ON v rámci dohody získá podíl RWE v innogy. RWE si ale ponechá aktivity innogy v odvětví obnovitelných zdrojů energie a získá rovněž aktivity E.ON v tomto sektoru.

E.ON pak bude vlastnit aktivity innogy v oblasti energetických sítí. RWE získá ve firmě E.ON podíl 16,67 procenta, čímž vytvoří vlastnickou vazbu mezi oběma německými energetickými skupinami.

Německý antimonopolní úřad je v úzkém kontaktu se stranami dohody i s regulátorem Evropské unie. Mundt řekl, že se bude soustředit na ty části dohody, k nimž se nebude vyjadřovat Brusel.

„Toto je neobvyklá konstelace, podíváme-li se na akvizici podílu 16,67 procenta v podniku E.ON, pak musíme být do věci zapojeni,“ řekl Mundt.

Skutečnost, že společnost RWE byla před uzavřením dohody předním prodejcem elektřiny, je relevantní pro přezkum obchodu s kartelovým úřadem, dodal. Hodnota podílu, která činí 3,5 miliardy eur (90,1 miliardy Kč), podle něho znamená, že RWE získá v E.ON značný vliv.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *