Energetická Skupina ČEZ hodlá do roku 2020 snížit své emise CO2 na vyrobenou megawatthodinu elektrické energie na téměř polovinu ve srovnání s hodnotami z roku 2001. Kritickým krokem pro efektivní snižování světových emisí je podle ČEZu vhodné nastavení ceny uhlíku.

„Pro Evropu je zcela zásadní, aby došlo k celosvětové shodě nad snižováním emisí skleníkových plynů, a starý kontinent tak nezůstal v tomto boji osamocen.“

Daniel Beneš, generální ředitel společnosti ČEZ

Pokud by zbytek světa nevyvíjel stejnou snahu v oblasti omezování emisí, mohla by být podle Daniela Beneše ohrožena hospodářská konkurenceschopnost Evropy z důvodu nákladných opatření. Hlavní překážkou v boji s emisemi však podle něj není nedostatek vůle firem své emise snižovat.

„Ze společných setkání politiků a zástupců byznysu vyplynulo, že hlavním problémem pro dekarbonizaci světové ekonomiky není neochota firem snižovat emise skleníkových plynů, ale mnohdy špatná volba nebo neexistence vhodných technologií a nástrojů a rovněž dlouhodobá nestabilita regulatorního prostředí,“ dodává Beneš

Nejdůležitějším krokem ve snaze omezit světové emise pak má být správné nastavení ceny za vypouštěné emise uhlíku, které má motivovat všechny zúčastněné subjekty. ČEZ hodlá ve snižování své uhlíkové stopy nadále pokračovat a naplnit tak svůj plán uhlíkově neutrální výroby do konce první poloviny tohoto století.

„Dlouhodobou strategií ČEZ je dosáhnout uhlíkově neutrální výroby elektřiny do roku 2050. K tomuto ambicióznímu cíli, který jde i nad rámec závazků EU a většiny států světa, jsme se přihlásili spolu s dalšími významnými energetikami v Evropě,“ popisuje strategii společnosti ředitel Beneš.

Zdroj úvodní fotografie: Tony Webster

Štítky: ČEZemise CO2

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *