Čínský jaderný gigant China General Nuclear Power Corporation (CGN) v úterý oznámil výsledky hospodaření za rok 2015. Tržby společnosti v roce 2015 vzrostly meziročně o 12,3 % na 3,6 miliard dolarů, zisk  o 6,5 % na 1 miliardu dolarů.

CGN, největší provozovatelem jaderných elektráren v Číně, oznámil v úterý výsledky hospodaření za rok 2015. Jak tržby společnosti, tak zisk zaznamenaly růst.

„V roce 2015 jsme se soustředili na udržení bezpečného a stabilního chodu našich reaktorů, snažili jsme se podpořit výstavbu rozestavěných bloků a zlepšit komunikaci a kooperaci s našimi klienty a různými zainteresovanými stranami. Díky společnému úsilí našich pracovníků na všech úrovních společnost dosáhla jak stabilního růstu velikosti společnosti, tak výsledků“ – z prohlášení CGN

CGN dále uvedla, že v roce 2015 uvedla do provozu tři nové reaktory (Yangjiang 2, Ningde 3 and Hongyanhe 3) a začala s výstavbou dalších třech. Ke konci roku 2015 provozovala CGN celkem 14 reaktorů s celkovým instalovaným výkonem 14 918 MW, jejich celková roční výroba v roce 2015 činila 88 347 GWh, což je o 20 % více než v roce 2014.

14 dalších bloků s celkovým instalovaným výkonem 16 822 MW je v různých fázích výstavby, bloky Yangjiang 3 a Fangchenggang 1 vstoupily do komerčního provozu 1. ledna.

„V kontextu úprav energetického mixu a rostoucího důrazu na ochranu životního prostředí bude rozvoj bezpečné a efektivní jaderné energetiky nadále celostátně podporován. Následujících 15 let proto bude obdobím mnoha příležitostí pro rozvoj jak čínské jaderné energetiky, tak společnosti.“

Společnost uvedla, že roční výroba elektřiny z jaderných reaktorů provozovaných CGN představuje ekvivalentní snížení spotřeby uhlí o 28,3 milionů tun a snížení množství vypuštěných emisí CO2 o 69,7 milionů tun.

Zdroj úvodní fotografie: en.cgnpc.com.cn

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *