Společnost Bosch představila na autosalonu ve Frankfurtu již dříve avizovaný model lithium-iontové baterie v pevném skupenství. Oproti klasickým Li-ion bateriím by měla přinést zdvojnásobení energetické hustoty při současném snížení výrobních nákladů.

Pokud je prohlášení skutečně pravdivé, pak se u novou baterií vybavených elektromobilů zdvojnásobí dojezdová vzdálenost při snižování cen baterií.

To vše se má stát v horizontu následujících pěti let. Stane-li se vize skutečností, pak se bude jednat skutečně o průlomový počin.

„Bosch využívá svých schopností a finančních zdrojů k dosažení průlomu v oblasti elektromobility. Tuhé články by měly být revoluční technologií,“ kometuje novou technologii předseda představenstva firmy Bosch Volkmar Denner.

Mluvíme-li o článcích v pevném skupentsví, pak máme na mysli, že elektrolyt a a separátor v článku budou v pevném skupenství, nikoliv kapalném. Toto uspořádání má výhodu například z hlediska bezpečnosti, kdy obsah baterie nemůže při mechanickém poškození uniknout, čímž se snižují rizika dopadu na životní prostředí.

Společnost již dříve předpověděla, že podíl vozidel s elektrickým pohonem, a to přinejmenším hybridů, mezi všemi nově prodanými automobily by měl do roku 2025 dosáhnout 15 %.

Bosch se tak ne zcela překvapivě snaží vybudovat co nejsilnější pozici na trhu. V tom případě ovšem nezbývá nic jiného než přijít s něčím opravdu revolučním, jelikož na trhu je zavedeno již mnoho silných hráčů, mezi kterými Bosch zatím místo nemá.

Zdroj úvodní fotografie: DennisM2

Štítky: baterieBosch

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *