Společnost Sonnen, která je lídrem německého trhu systémů pro skladování elektrické energie v domácnostech, by již v roce 2017 mohla přijít s první veřejnou nabídkou akcií. Tento krok má společnosti, ve které vlastní podíl skrze dceřinou společnosti Inven Capital Skupina ČEZ, pomoci s rozvojem dalších služeb.

Sonnen byla založena v roce 2010 v Bavorsku ještě pod původním názvem Sonnenbatterie. Tento rok společnost prodala již svoji 10 000. baterii a získává další investory před potenciální první veřejnou nabídkou akcií (Initial Public Offering – IPO). Společnost podle svého zakladatele Christopha Ostermanna získala tento podzim v přepočtu 2 miliardy korun od nových investorů, kterými jsou Envision Energy a Thomas Putter, bývalý předseda Allianz Capital Partners. Již dříve oznámila investici GE Ventures.

Sonnen shání prostředky na rozvoj svého modelu „virtuálního dodavatele“ v globálním měřítku se snahou ukrojit si část z potenciální zákaznické klientely konkurenčního řešení Tesla Powerwall a zároveň konkurovat konvenčním výrobcům elektřiny, tvrdí Ostermann.

Virtuální platforma společnosti spojuje jednotlivé majitele solárních baterií, aby jim umožnila sdílet energii a zároveň ji nabídla provozovatelům přenosových soustav pro uchování rovnováhy v síti.

Majitelé Sonnen baterií, kteří se do virtuální platformy „SonnenCommunity“ zaregistrují, mohou obchodovat elektřinu za zhruba 23 eurocentů za kilowatthodinu (6,21 korun), tedy méně než je současná průměrná cenu elektřiny, která s pohybuje okolo 30 eurocentů/kWh (8,11 korun).

sonnenbatterie-eco-1_0

USA, Austrálie, Velká Británie a Itálie

Sonnen přidala USA, Austrálii, Velkou Británii a Itálii jako své domácí trhy a již přijala mezinárodní standardy účetního výkaznictví. K nabídce akcií by mohlo dojít v Německu nebo Spojených státech a Ostermann předpokládá, že již v horizontu jednoho či dvou let.

Envision Energy, jež je druhým největším čínským výrobcem větrných turbín, se začala orientovat také na řízení energetických sítí a pomůže Sonnen v software expertize v síťovém plánování, řekl Ostermann. GE Ventures, další z investorů, Sonnen rovněž pomůže v oblasti technologií.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *