Během prezentace představitelů Tesly, jejíž celý záznam je možno shlédnout zde, bylo řečeno, že firma odkoupila rozlehlé pozemky navazující přímo na pozemky jejich továrního komplexu v Tahoe Reno Industrial Center v Nevadě. Tímto byla zdvojnásobena plocha továrny a firma má v plánu odkoupit další pozemky.

V současné době je ve výstavbě první z původně čtyř plánovaných bloků továrny Tesla, podle prohlášení nyní plánuje vedení vystavět sedm těchto bloků. Bude-li továrna v této podobě dokončena, pak se plocha oproti původním plánům zvětší 2,4 krát a továrna se stane vůbec nejrozlehlejší továrnou na světě.

Není zatím známo, jaký vliv tato úprava bude mít na celkovou produkci. Původním plánem byla produkce bateriových článků o kapacitě 35 GWh a kompletních baterií o kapacitě 50 GWh. Toto množství mělo vystačit na půl milionu automobilů. Rozdíl mezi kapacitou článků a celého kompletu baterií bude dodáván jinou společností, pravděpodobně firmou Panasonic.

Rozhodnutí pro navýšení kapacit bylo vydáno na základě enormního zájmu zákazníků o nové baterie. Dokonce není vyloučeno, že tovární plochy budou v budoucnu podle potřeb dále rozšiřovány.

Když společnost Tesla poprvé ohlásila vizi své „gigatovárny“, mluvila o uzavírání smluv s mnoha dodavateli, aby se produkcí pod jednou střechou snížily celkové náklady. Zatím je však známa pouze oficiální spolupráce s dlouholetým dodavatelem baterií, firmou Panasonic. Zajímavostí je fakt, že firma Panasonic jakožto jediný současný oficiální partner projektu, dovede do procesu dalších 14 společností.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *