Ropný gigant Royal Dutch Shell si pohrává s myšlenkou instalace fotovoltaických panelů na své největší, plně vlastněné, rafinérii na světě nacházející se v Singapuru. Společnost tak chce zvýšit svou energetickou efektivitu a snížit uhlíkovou stopu.

„Prozkoumáváme možnost instalace fotovoltaických panelů na našem výrobním místě v Pulau Bukom,“ pronesla mluvčí společnosti Shell v úterý pro agenturu Reuters.

Pulau Bukom je jeden z nejdůležitějších petrochemických závodů společnosti Shell, který slouží také jako obchodní bod pro prodej ropných produktů v Asijsko-pacifickém regionu. Rafinérie je schopna dle údajů společnost Shell destilovat až 500 tisíc barelů za den.

Před dvěma měsíci zvýšila společnost Shell skladovací kapacitu v rafinérii Bukom, aby byla dle slov Robina Mooldijka „schopna koupit více ropy, když jsou podmínky na trhu příznivé.“ Skladovací kapacita se zvýšila takřka o 1,3 milionů barelů.

Prozatím, jako součást plánu společnosti zvýšit svou energickou účinnost a snížit uhlíkovou stopu, plánuje Shell instalaci fotovoltaických panelů na třech výrobních a logistických centrech v Singapuru – Tuas, Jurong Island a Pandan. První a největší instalace v Tuasu by měla být připojena k síti příští měsíc, zbylé dvě na přelomu roku 2019/2020. Společnost přitom zvažuje i další instalace v Singapuru.

Celkový instalovaný výkon fotovoltaických panelů bude okolo 3 MWp a Shell předpokládá roční výrobu z těchto fotovoltaických elektráren na úrovni 3,3 GWh.

Globálně, krom Singapuru, Shell instaluje fotovoltaické panely na svých výrobních zařízeních také v Číně, Indii a Švýcarsku.

Shell v tomto roce vůbec poprvé v historii oznámil krátkodobé cíle ke snížení své uhlíkové stopy a výkonný ředitel Ben van Beurden vyzval ostatní podniky ke spolupráci v oblasti ochrany klimatu.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *