Domů
Statistiky
Francie – elektroenergetika

Francie – elektroenergetika

(Pro lepší orientaci v grafech je možné jednotlivé datové řady kliknutím na jejich název v legendě grafu zobrazovat/vypínat)

Produkce elektřiny podle zdroje ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Tuhá paliva [TWh]22.8924.4523.0621.6723.3615.118.1221.949.529.65
Ropa a její produkty [TWh]7.136.165.354.725.523.426.212.542.12.16
Zemní plyn [TWh]25.2825.7425.2622.8626.7128.9624.4319.5715.322.32
Jádro [TWh]450.19439.73439.45409.74428.52442.38425.41423.69436.47437.43
Obnovitelné zdroje [TWh]67.7871.5678.5474.6383.0169.4787.91100.997.694.32

Instalovaný výkon elektráren ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Spalovací zdroje [MW]25672.025672.025648.025624.028824.027792.027764.025576.024411.022553.0
Jaderné elektrárny [MW]63260.063260.063260.063130.063130.063130.063130.063130.063130.063130.0
Vodní elektrárny [MW]25117.025129.025097.025185.025401.025347.025366.025360.025294.025278.0
Větrné elektrárny [MW]1412.02223.03403.04582.05912.06679.07517.08202.09068.010217.0
Solární elektrárny [MW]15.026.080.0277.01044.02796.03965.04652.05654.06755.0

Import a export elektřiny ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Import elektřiny [TWh]8.510.810.718.519.59.512.211.67.910.0
Export elektřiny [TWh]71.967.658.744.450.265.956.860.175.074.1
Saldo elektřiny [TWh]-63.4-56.8-48.0-25.9-30.7-56.4-44.5-48.5-67.2-64.1

Produkce elektřiny z OZE podle zdroje ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Vodní elektrárny [TWh]61.7463.2668.3761.9767.5349.8763.5975.8768.6359.4
Větrné elektrárny [TWh]2.184.075.697.919.9512.0514.9115.1117.2521.25
Biomasa a odpad(obnovitelný) [TWh]3.383.753.974.134.445.04.934.775.335.92
Solární elektrárny [TWh]0.010.020.040.170.622.084.024.745.917.26
Geotermální [TWh]0.00.00.00.00.00.00.00.00.00.0
Přílivové [TWh]0.460.470.470.450.480.480.460.410.480.49

Podíl intermitentních zdrojů na výrobě a výroby elektřiny ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Instalovaný výkon [MW]1427.02249.03483.04859.06956.09475.011482.012854.014722.016972.0
Podíl na celkovém inst.výkonu [%]1.231.932.964.085.587.458.8810.0111.4213.13

Instalovaný výkon a výroba větrných elektráren ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Výroba elektřiny větrných elektráren [TWh]2.184.075.697.919.9512.0514.9115.1117.2521.25
Instalovaný výkon větrných elektráren [MW]1412.02223.03403.04582.05912.06679.07517.08202.09068.010217.0

Větrné elektrárny – podíl na výrobě elektřiny a instalovaném výkonu ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Podíl na instalovaném výkonu [%]1.221.912.893.854.755.255.826.397.037.9
Podíl na výrobě elektřiny [%]0.380.710.991.481.752.152.642.643.063.74

Průměrný roční koeficient využití instalovaného výkonu větrných elektráren ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Roční koeficient využití inst. výkonu [%]17.6320.8919.0919.719.1920.5922.6321.0121.723.73

Solární elektrárny – výroba elektřiny a instalovaný výkon ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Výroba elektřiny [TWh]0.010.020.040.170.622.084.024.745.917.26
Instalovaný výkon [MW]15.026.080.0277.01044.02796.03965.04652.05654.06755.0

Plocha solárních panelů ve Francii

2006200720082009201020112012201320142015
Plocha solárních panelů [1000 m^2]0.00.00.00.00.00.00.00.00.00.0

Podíl zdrojů na výrobě elektřiny ve Francii

Zdroj dat: DG Energy
Zdroj titulního obrázku: freestock.ca

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se