Atlantis Resources a ScottishPower Renewables Limited (SPR) společně plánují do roku 2022 vybudovat jen ve Skotsku přílivové elektrárny s celkovým instalovaným výkonem 640 MW. Předpokládá se, že tyto projekty přispějí k rozvoji infrastruktury pro výrobu a dodávku potřebných zařízení a nalákají do tohoto oboru nové investory.

Společnost Tidal Power Scotland Limited (TPSL) spadající pod Atlantis Resources získá portfolio projektů v oblasti využití energie přílivu od společnosti SPR výměnou za 6% podíl v TPSL. SPR bude mít zároveň jako akcionář zajištěno místo ve správní radě. Participace SPR na projektu zajistí využití jejich zkušeností v oblasti přípravy a provozu projektů z této oblasti.

Portfolio, které má TPSL převzít, se skládá ze dvou projektů. Jedním je výstavba turbín o celkovém výkonu 10 MW v lokalitě Sound of Islay, druhým je rozšíření stávajícího projektu v lokalitě Ness of Duncansby o dalších 100 MW. Projekty se tak připojí k průkopnickému projektu MeyGen, který je z 85 % ve vlastnictví TPSL. Ten plánuje výstavbu turbín v několika etapách o celkovém instalovaném výkonu 398 MW.

Součástí přebíraných projektů jsou i smlouvy o pronájmu lokalit od skotské vlády. Lokalita Sound of Islay má již zajištěno připojení do přenosové soustavy, stavební povolení a přislíbenou podporu z fondů EU (program NER300) v celkové výši 20,7 milionů euro.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *