Skupina ČEZ ESCO, která spojuje několik dceřiných firem ČEZ, postaví pro Pražskou teplárenskou plynový horkovodní zdroj s čerpací stanicí za 116 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Projekt pro oblast pražských čtvrtí Holešovice a Letná by měl být uveden do zkušebního provozu na podzim letošního roku. Stavba je realizována ve sdružení se společností Telo.

V Holešovicích má vzniknout také rozvodna s transformačním výkonem 2,5 megawattů, která bude zajišťovat napájení vlastní spotřeby kotelny a čerpací stanice. V rámci díla budou také instalovány dva žárotrubné kotle, které obstarají požadovaný tepelný výkon.

„Technicky se jedná o výstavbu plynové horkovodní kotelny na klíč, a to o celkovém instalovaném tepelném příkonu v palivu 49 megawatt. Důležitou součástí kotelny je výstavba čerpací stanice se dvěma samostatnými skupinami čerpadel pro distribuci tepla v horké vodě do soustav horních a dolních Holešovic,“ uvedl dnes Daniel Morys, generální ředitel společnosti ČEZ Energetické služby, která do ČEZ ESCO patří.

ČEZ ESCO vzniklo v roce 2014. Energetická skupina ČEZ pod něj spojila firmy ČEZ ENERGO, ČEZ Energetické služby, EVČ, ENESA a ČEZ Solární.

Představení společnosti ČEZ ESCO zdroj: cez.cz
Představení společnosti ČEZ ESCO zdroj: cez.cz

ČEZ ESCO nabízí instalaci a provoz lokálního energetického zdroje či distribuční sítě. Kombinuje instalaci úsporných technologií a jejich financování s nabídkou elektřiny a plynu.

Na pražském trhu s teplem došlo letos ke změně. Pražská teplárenská prodala francouzské společnosti Veolia kotelny a výtopny na levém břehu Vltavy, s výjimkou právě Holešovic a Letné.

Transakci, která podle týdeníku Euro činila 1,8 miliardy korun, na začátku tohoto měsíce schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Nového dodavatele tepla by mělo získat zhruba 45 tisíc domácností.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *