Největší čínský těžař uhlí China Shenhua Energy téměř zdvojnásobil čtvrtletní zisk díky rostoucí tržní ceně černého energetického uhlí a vysoké poptávce. Tržby společnosti vzrostly ve třetím čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce o 34,6 %.

China Shenhua Energy vykázala podle zahraničního serveru Reuters čistý zisk za třetí čtvrtletí ve výši 14,3 miliard jüanů (zhruba 47,5 mld. Kč). Ve stejném období v loňském roce společnost vykázala čistý zisk 7,5 miliard jüanů (zhruba 24,9 mld. Kč).

Největší čínský těžař uhlí těží z rostoucí ceny uhlí a vysoké poptávky. Vládní zásahy zacílené na omezení těžebních kapacit v Číně vedly ke snížení nabídky a způsobily růst ceny této komodity.

China Shenhua Energy vyprodukovala ve třetím čtvrtletí 69,6 milionů tun uhlí, což je meziročně o 5,4 % méně. Společnost již dříve uvedla, že snížila svůj letošní cíl pro komerční těžbu uhlí na 278 milionů tun a svůj cíl pro prodej uhlí na 396 milionů tun.

Cena černého energetického uhlí na burze Zhengzhou Commodity Exchange vzrostla ve třetím čtvrtletí o 12,5 % a v polovině září dosáhla rekordní hodnoty 658,6 jüanů za tunu (zhruba 99 USD/t).

„Shenhua očekává ve čtvrtém čtvrtletí nárůst poptávky po uhlí, jelikož je to typicky období špičkové spotřeby uhlí pro vytápění v severní části Číny,“ uvedla společnost.

Ve třetím čtvrtletí prodala China Shenhua Energy 107,8 milionů tun uhlí, o 5,8 % více než ve stejném období loni.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *