Bývalý předseda rady Energetické regulačního úřadu (ERÚ) Vladimír Outrata stáhl žalobu na vládu. Chtěl se soudit kvůli tomu, že ho kabinet loni v létě sesadil z funkce předsedy rady a zůstal v ní pouze řadovým členem. Dnes o tom informoval Český rozhlas Radiožurnál. Už na konci loňského roku Outrata neuspěl s ústavní stížností, kterou proti svému odvolání také podal. Soud ji odmítl jako nepřípustnou, s tím, že nejprve musí justice vyřešit právě paralelně podanou správní žalobu.

Nyní však Outrata Radiožurnálu řekl, že jeho soudní spor by mohl zpochybnit platnost rozhodnutí upravujících ceny energií v Česku pro letošní rok, které rada ERÚ schvaluje, a vzal raději žalobu zpět.

„Uvědomuji si, že v téhle funkci bych pochopitelně neměl ohrožovat některá cenová rozhodnutí a podobné věci,“ řekl Outrata Rozhlasu.

Členy rady ERÚ jmenuje a odvolává vláda na návrh ministerstva průmyslu a obchodu, plně obsazená má pět členů. Média v posledních měsících uváděla, že v radě panuje napětí mezi dvěma tábory radních. To vyústilo v rezignaci předsedy rady Vratislava Košťála, který Outratu v čele rady od srpna 2018 nahradil.

Odstoupil ke konci loňského listopadu, důvodem podle něj byly právě spory v radě. Ministerstvo průmyslu a obchodu před Vánocemi uvedlo, že vyhlásilo výběrové řízení na obsazení uvolněného místa. Zájemci se mohou hlásit do konce ledna 2019.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *