Americká společnost s italskými kořeny US Wind hodlá při pobřeží státu Maryland vystavět offshore větrnou elektrárnu. Projekt této společnosti s 187 větrnými turbínami a s instalovaným výkonem 750 MW nyní posuzují úřady, konkrétně Public Service Commission (PSC). V Marylandu by navíc mohlo vzniknout centrum offshore větrné energetiky.

Do května roku 2017 by měl americký úřad PSC posoudit žádosti na výstavbu větrného parku u pobřeží Marylandu. Jedním ze dvou žadatelů na využítí oblasti o rozloze přes 320 kilometrů čtverečních poblíž Ocean City je společnost US Wind, která má v plánu vystavět 187 čtyřmegawattových větrných turbín Siemens. Dokončení projektu je plánováno na rok 2020 a je odhadováno, že do konce životnosti v roce 2040 by měl projekt vytvořit přes 5700 pracovních míst.

Část tohoto projektu, konkrétně 62 turbín, by měla být zařazena do schématu podpory OREC (Offshore Renewable Energy Credits). Tato podpora funguje na základě certifikátů, které dostane výrobce za každou vyrobenou megawatthodinu a prodá je dodavatelům elektřiny, kteří jsou povinni určitě množství nakupovat.

Rozvoj offshore energetiky v Baltimoru

Zmíněná společnost US Wind má kromě plánu na výstavbu offshore větrné elektrárny v hledáčku také areál bývalé ocelárny ve městě Baltimore. Spolu se společností Tradepoint Atlantic (TPA) by z tohoto místa chtěly vybudovat centrum offshore větrné energetiky. TPA vlastní klíčová zázemí o velikosti 12,5 kilometrů čtverečních pro toto centrum, mimo jiné s 365 metrů dlouhým molem a 670 metry kotviště v dostatečné mořské hloubce.

„US Wind si vybral Maryland pro svoje investice, protože dokáže nabídnout vše potřebné pro to, aby se stal centrem offshore větrné energetiky na východním pobřeží,“ řekl Paul Rich, ředitel projektu.

US Wind patří mezi tahouny offshore větrných projektů v USA, celkem má v plánu postavit přes 2200 MW instalovaného výkonu v obnovitelných zdrojích.

Maryland (Zdroj: Windpower Engineering & Developtment)
Maryland (Zdroj: Windpower Engineering & Development)

Na východním pobřeží spojených států jde již o několikátý projekt tohoto typu, jak jsme informovali zde a zde.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *