Tesla se spojila s Vestas, dánským výrobcem větrných turbín, ve snaze zkombinovat větrné turbíny s bateriemi. Toto partnerství je součástí globálního programu Vestas, jež je zaměřen právě na testování využívání baterií pro větrné elektrárny. Baterie by se nabíjely během přebytku energie v soustavě a naopak by elektřinu dodávaly při jejím nedostatku.

Partnerství Vestas, jež se v roce 2016 stal společností s největším počtem vybudovaných větrných elektráren za rok, s Teslou je součástí širšího globálního programu Vestas. Ten je zaměřen na hledání vhodných bateriových systémů pro větrné farmy Vestas. V rámci celosvětového programu Vestas spolupracuje i s dalšími výrobci baterií na zhruba dalších 10 projektech. Celý program byl zahájen v roce 2012 projektem v Lem-Kaer v Dánsku. Vestas řekl, že chce v těchto projektech pokračovat i v budoucnu a po celém světě.

Vestas oznámil své nové zaměření na akumulaci energie na své poslední valné hromadě v dubnu. Informace o partnerství s Teslou poté jako první přinesly dánské noviny Borsen.

Napříč několika projekty, Vestas pracuje s různými bateriovými systémy a se specializovanými společnostmi včetně Tesly. Cílem je prozkoumat a otestovat jak mohou větrné turbíny a bateriové systémy společně vytvářet udržitelná energetická řešení, která snižují náklady.“ mluvčí Vestas

Tesla baterie i mimo elektromobilitu a domácnosti

Tesla nedávno začala hledat nové možné využití pro své baterie i mimo oblast elektromobility a bateriové systémy Powerwall pro domácnosti. Kromě výše zmíněného, CEO Tesly Elon Musk v červenci podepsal dohodu s vládou Jižní Austrálie o instalaci největšího bateriového systému na světě. Baterie Powerpack se budou nabíjet energií z větrné farmy Hornsdale a projekt by měl být dokončen v prosinci 2017.

Vizualizace bateriového úložiště, které Tesla plánuje vybudovat v Jižní Austrálii. Zdroj: Tesla
Vizualizace bateriového úložiště, které Tesla plánuje vybudovat v Jižní Austrálii. Zdroj: Tesla

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *