Čína bude v rámci snahy o snížení obrovského přebytku těžby nad spotřebou uhlí ostřeji bojovat proti ilegálním uhelným projektům. Národní komise pro rozvoj a reformu Číny to oznámila po příkazu k ukončení prvních 38 projektů. V roce 2016 má být v Číně uzavřeno více než 1 000 uhelných dolů.

Národní komise pro rozvoj a reformu Číny (NDRC) přikázala okamžité ukončení téměř 40 projektů v oblasti těžby uhlí kvůli porušování pravidel v uhelném průmyslu, informoval zahraniční server Reuters.

„Nedávné výsledky zvláštní inspekce v oblasti budování ilegálních uhelných dolů ukázaly, že stále existuje menší množství ilegálních projektů, a to jak připravovaných, tak provozovaných. Musíme přijmout mnohem přísnější nápravná opatření a udělit přísnější tresty,“ – z prohlášení NDRC.

Snaha o snížení přebytku na trhu s uhlím

NDRC dlouhodobě jedná se zainteresovanými subjekty v čínském uhelném průmyslu, který byl zasažen ekonomickou krizí a rozsáhlou kampaní čínské vlády podporující přechod k využívání čistých zdrojů energie. Čína také poprvé v historii stanovila omezení spotřeby energie.

Ztrátové uhelné společnosti byly donuceny ke snižování platů a propouštění zaměstnanců. Čínská Správa národní energetiky (NEA) v únoru řekla, že v letošním roce očekává uzavření více než tisícovky uhelných dolů.

Podle Čínské národní uhelné asociace jsou současně provozované uhelné doly v zemi schopny produkovat 5,7 miliardy tun uhlí ročně. V roce 2015 dosáhla čínská produkce uhlí 3,7 miliardy tun, což znamenalo meziroční snížení o 3,5 %. Spotřeba se však pohybuje na úrovni 1,7 miliardy tun za rok.

Kromě uzavírány provozovaných dolů se Čína rozhodla omezit přebytečnou produkci také zákazem otevírání nových uhelných dolů v následujících 3 letech.

Zdroj úvodní fotografie: SarahTz

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *