Francouzskou elektrizační soustavu čeká podle provozovatele tamní přenosové soustavy RTE klidné léto. Vysoká dostupnost výkonu jaderných elektráren a rostoucí instalovaný výkon solárních a větrných elektráren má zajistit pokrytí spotřeby i v případě horkých vln, při kterých může okamžitá spotřeba elektřiny atakovat 60 GW. 

RTE ve svém výhledu na léto 2018 očekává maximální zatížení elektrizační soustavy na úrovni 55 GW, pokud se budou teploty pohybovat v oblasti douhodobých průměrů.

V případě horkých vln, což je dle RTE situace, kdy je teplota o 7 stupňů Celsia nad normálem, může zatížení soustavy dosáhnout 60 GW. Při zvýšení teploty o 1 stupeň Celsia roste v letním období spotřeba elektřiny ve Francii podle RTE průměrně o 500 MW.

Nejnižší zatížení soustavy s předpokládanou hodnototu 30 GW očekává RTE 15. srpna.

Francouzský provozovatel přenosové soustavy současně upozornil na očekávanou potřebu regulace výkonu jaderných a vodních elektráren ve druhé polovině července kvůli kolísavé produkci elektřiny z větrných a solárních elektráren.

Nejvyšší okamžitý výkon solárních a větrných elektráren nastal vloni v létě 3. srpna, kdy tyto zdroje dodávaly do sítě 10 GW elektrické energie.

{„country“:“FR“,“type“:“AREA“,“from“:“2017-07-01″,“to“:“2017-08-31″,“caption“:“Výroba elektřiny ve Francii během loňského léta.“,“url“:“https://energodock.cz/energodock/get_online_generation_data.php“,“source“:“shortcode“,“start_date“:“2017-07-01″,“end_date“:“2017-08-31″}

RTE dálé předpokládá, že instalovaný výkon francouzských solárních elektráren vzroste letos o 900 MW na 7,9 GW. V případě větrných elektráren očekává nárůst instalovaného výkonu o 1,7 GW na 14 GW.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *