Nord Stream

V Německu začaly přípravné práce na pokládku plynovodu Nord Stream 2

U Lubminu na severu Německa začaly přípravné práce na položení plynovodu Nord Stream 2, který bude do Německa přivádět z Ruska plyn po dně Baltského moře. Dnes o tom informovala agentura DPA. V noci na dnešek u pobřeží zahájila práce technická loď, na jejíž palubě se bude potrubí svářet a následně ukládat na dno. Pokládka potrubí má začít v srpnu.

Projekt Nord Stream 2, který si vyžádá investici 9,5 miliardy eur (skoro 244 miliard Kč), je v podstatě rozšířením současného potrubí. Od konce příštího roku by mělo z Ruska do Německa ročně proudit až 55 miliard krychlových metrů zemního plynu.

Proti plynovodu Nord Stream 2 dlouhodobě protestují některé státy střední a východní Evropy včetně Polska, Slovenska či Ukrajiny. Obávají se vyšší energetické závislosti na Rusku. Proti se stavějí také Spojené státy, což podle komentátorů souvisí se snahou USA prodávat do Evropy více svého zkapalněného plynu.

Autor:11 odpovědí na V Německu začaly přípravné práce na pokládku plynovodu Nord Stream 2

 1. loudil napsal:

  Pro mne osobně výborná zpráva ! Ukrajina tak ztratí možnost krást nám plyn z potrubí jako v zimě 2009/10. Díky Bohu !

 2. loudil napsal:

  Nord Strem 2 se nelíbí Polsku, Ukrajině, Slovensku, Česku, USA. Důvody? Jsou dva. Jmenovaným východoevropským zemím vadí to, že jim uniknou zcela bezpracně získané peníze za případný tranzit přes jejich území . A za druhé, USA chtějí do Evropy vozit svůj zkapalněný zemní plyn a proto straší Evropu Ruskem. USA straší Ruskem, aby získaly ekonomickou výhodu. Ani s požadavkem Varšavy, Prahy, Bratislavy a Kyjeva nesouhlasím. Třetí země totiž chtějí nařizovat odběrateli /Německo/ a dodavateli /Rusko/ , kudy mezi sebou mají obchodovat. Je to stejné, jako kdyby si například Egypt osoboval právo nařizovat EU, že obchod s Čínou musí uskutečňovat pouze loděmi přes Suez, aby mu neunikly tranzitní poplatky za průplav. A zakazoval by Číně obchodovat s EU po železnici přes Rusko. Myslím,že by také neuspěl.

  • Pavel napsal:

   Nord Stream se nelíbí zemím, které se nechtějí nechat od rusácka vydírat. Samozřejmě USA zkapalněný zemní plyn do Evropy již vozí a vozit se bude ve stále větším množství. V rusácku se bojí, že utřou hubu a místo hraní si na vojáčky a vydíraní evropských dovozců ruského plynu budou muset začít makat. Proto kreml aktivizuje místní podržtašky, aby začali kydat hnůj.

   • loudil napsal:

    Jakékoli podrazy Evropy /NATO/ proti Rusku se Evropě jenom vymstí. Rusko je největším evropským státem co do počtu obyvatel i rozlohy území a má gigantické surovinové zdroje. Pokud bude EU stále trucovat , tak Rusko udělá jednoduchou věc. Přesměruje svůj export ropy i plynu místo do Evropy na Čínu /ostatně Rusko už je největším dodavatelem ropy do Číny/. Plynovod Síla Severu je před dokončením. Smát se bude nakonec Rusko a Evropa bude vozit dražší zkapalněný plyn ze vzdálenosti 10 000 Km z USA na lodích. Ukrajina stejně nebude mít nic z tranzitu a občané EU sáhnou za plyn hlouběji do kapsy.

    P.S. Osobně nevím o žádném vydírání odběratelů ruského plynu v EU. Kdyby vydírali, tak by se nestavě Nord Stream II. Možná došlo k nějakým neshodám s polofašistickou Ukrajinou, kde staví sochy nacistovi Banderovi, tento stát já ovšem ignoruji.

 3. loudil napsal:

  Je třeba také říci, že TurkStream do Jižní Evropy bude mít kapacitu 31 mld. metrů krychlových ruského plynu ročně a jeho pokládka po dně Černého moře mimo Ukrajinu už přes rok běží. Dokončení 2019. Stát NATO Turecko souhlasilo s tímto obejitím území Ukrajiny a přepravní poplatky bude inkasovat místo ní. Dobrá spolupráce státu NATO Turecka s Ruskem. Dobrý příklad pro ostatní země NATO. TurkStream a Nord Strem II posílí evropskou energetickou bezpečnost a ukončí vydírání evropských odběratelů psychopatickými vládami, jako je ta kyjevská, která má věčně prázdnou státní kasu a nejednou se ji snažila naplnit loupeží ruského plynu z potrubí na náš úkor.

 4. Jan Veselý napsal:

  A už je to tady, trollí orgie začaly. Do toho, hoši!!!

  • loudil napsal:

   Pokud někdo uvádí spousty přesných čísel a statistik pocházejících z mezinárodních zdrojů OSN, OECD, UNICEF a podobně a dodává k nim svůj komentář, pak to není trollismus. To bych se už brzy nemohl ráno ani podívat z okna a okomentovat aktuální počasí, abych přitom někoho neurazil

   • Carlos napsal:

    No já Vám nevím, ale takovéto věty jako: „Jakékoli podrazy Evropy /NATO/ proti Rusku se Evropě jenom vymstí.“ přímo křičí „Petěrburgský trollhaus“.

    • loudil napsal:

     Stát NATO Turecko roku 1974 vojensky přepadl ostrov Kypr a dodnes okupuje jeho severní část. Nepřipojil ho zatím ke svému území, protože mezi Tureckem a Kyprem je moře. Rusko udělalo podobnou věc s Krymem roku 2014. Zatímco “ Tureckou záležitost“ jsme potichu ututlali, aby na ní občané EU a ČR zapoměli, na Rusko od roku 2014 hulákáme ze všech sil,zavádíme sankce, všemožně kydáme hnůj, vyhrožujeme….atd. atd. USA zasypaly roku 1999 Bělehrad a celé Srbsko bombami a raketami. Zabily kolem 1000 nevinných civilistů a vojenskou silou provedly první změnu hranic států v Evropě od časů Adolfa Hitlera, roztrhy Srbsko na dvě části. Roku 2003 USA přepadly pod vymyšlenými důvody Irák se 100 000 invazní skupinou okupačních žoldáků. Zahynulo na 300 000 civlistů. Jako NATO se naposledy choval Adolf Hitler. NATO = Hitler. Je možné člověka, kterému se nelíbí „Hitlerovy nacistické metody“ nazývat Trollem ?? Pokud ano, pak žijeme všichni ve „zvrácené době“ !!!

 5. loudil napsal:

  Roku 2020 budou v provozu tři nové ruské plynovody : Síla Sibiře do Číny, délka 3000 km a roční přepravní kapacita 61 mld. metrů krychlových, Turk Stream o kapacitě 31 mld. metrů ročně a Nord Strem II o roční kapacitě celkem 55 mld. metrů. Dohromady 147 miliard metrů krychlových ,které bude možné dodávat odběratelům mimo území vyděračských států. Každopádně dojde k posílení světové energetické bezpečnosti. Čína velmi rychle zvyšuje spotřebu plynu a tak dostane první „ruskou pořádnou dávku“ už brzy. 38 miliard metrů ročně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *