Ropná plošina v Mexickém zálivu

Těžba ropy v USA v září vystoupala na nový rekord

Těžba ropy ve Spojených státech se v září vyšplhala na téměř 11,5 milionu barelů denně, tedy na nový rekord. Oznámil to dnes americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA). Stoupající produkce v USA přispívá k poklesu cen ropy na světových trzích.

Těžba se v září podle EIA meziměsíčně zvýšila o 129.000 barelů denně na 11,475 milionu barelů denně. Rekord tak pokořila již čtvrtý měsíc za sebou. Ve srovnání se zářím loňského roku byla produkce vyšší o téměř 21 procent, napsala agentura Reuters.

Ceny ropy v posledních týdnech zažívají výrazný pokles kvůli obavám z převisu nabídky nad poptávkou. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) bude příští týden jednat s Ruskem a několika dalšími těžařskými zeměmi o možném snížení dodávek na trh. Spojené státy se však těchto jednání neúčastní.

Autor:Jedna odpověď na Těžba ropy v USA v září vystoupala na nový rekord

  1. frank napsal:

    Zajímavé, když si tak vzpomenu, že těžaře ropy a plynu v USA před několika lety přirovnávali k americkým velrybářům, kteří si “ ani nevšimli, že jim zmizel trh ještě než jim došli velryby“ :):) Nebo když ti samí lidičkové hovoří o ropném peaku již 50 let s tím, že za 1 maximálně 2 pětiletky je to tu 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *