Rozpočet USA přinese v následujícím roce více peněz pro jadernou energetiku

V minulém týdnu podepsal americký prezident Barack Obama baliček pro rozpočet USA pro rok 2016 (2016 Omnibus Appropriations Act). Programům spojeným s jadernou energetikou bylo přislíbeno 960 milionů dolarů.

Balíček pro americký rozpočet pro fiskální období 2015/2016 byl podepsán 18. prosince prezidentem poté, co byl předtím schválen oběma komorami Kongresu Spojených států amerických. Z celkové částky 960 miliónů určené na jadernou energetiku je zvláště významná podpora pro výzkum a vývoj reaktorů ve výši 141 miliónů $ a 230 miliónů $ na výzkum v oblasti cyklu jaderného paliva. Program na podporu licencování malých reaktorů byl podpořen 62,5 miliony $.

„Je povzbuzující, že nově schválený rozpočet přináší silnou podporu pro jadernou energetiku. Díky ní může jaderná energetika zůstat nedílnou součástí diversifikovaného energetického mixu, který zabezpečí naši energetickou bezpečnost a zajistí ekonomický růst,“ zhodnotil novou podporu Alexander W. Flint, senior vice president pro státní záležitosti Institutu pro jadernou energii (NEI)

Současně bylo také rozhodnuto o snížení financování Jaderné regulační komise (Nuclear Regulatory Commission). Nově navrhnutý rozpočet by měl lépe odrážet množství práce odváděné touto organizací poté, co při nedávné restrukturalizaci prošla snižováním počtu zaměstnanců. Rovněž bylo stanoveno, že do března 2016 musí tato organizace předložit plán na možné prodloužení životnosti amerických jaderných elektráren z 60 na 80 let.

Spojené státy americké se tak, stejně jako Velká Británie, řadí mezi státy, které plánují významně podporovat jaderné technologie.

zdroj úvodní fotografie: James Marvin Phelps2 odpovědí na Rozpočet USA přinese v následujícím roce více peněz pro jadernou energetiku

  1. energetik napsal:

    Po 60 letech dotované snahy o komerční rozjezd jaderné energetiky chtějí atomteroristům stále přidávat a ještě více deformovat trhy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *